Svátek má: Bedřich

Regiony

Velikost textu:

V Kroměříži Senior taxi najelo v minulém roce více kilometrů

V Kroměříži Senior taxi najelo v minulém roce více kilometrů

Méně výjezdů, ale více najetých kilometrů i klientů z místních částí Kroměříže, taková je bilance Senior taxi za loňský rok.

Senior taxi
21. ledna 2021 - 08:00

„Je zřejmé, že také provoz Senior taxi ovlivnila epidemie koronaviru, výjezdů by jinak bylo zřejmě více. Svědčí o tom vysoký počet výjezdů v letních měsících, kdy epidemie koronaviru dočasně zeslábla. Mám ale radost z toho, že se tuto službu naučili více využívat i lidé z místních částí Kroměříže,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Senior taxi loni zaznamenalo 1841 výjezdů, v roce 2019 jich bylo 2084. Meziročně tedy počet výjezdů klesl o 243. Počet najetých kilometrů je ale o 2603 vyšší, když loni Senior taxi ujelo 12 984 kilometrů, zatímco v roce 2019 jich bylo 10 381. „Je to dáno právě tím, že službu využívají lidé z místních částí. Senior taxi má až na Bílany klienta v každé místní části města,“ řekl vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal a doplnil, že klienti velmi oceňují pohodlné nastupování i vystupování do vozu Senior taxi, kterým je již téměř dva roky Volkswagen Caddy.Podle ředitelky Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučkové Senior taxi víceméně využívá zaběhnutá skupina klientů, která se loni o několik uživatelů rozrostla. „Mnozí cestující si zvykli na to, že službu objednávají předem, někdy i více dnů, aby měli jistotu přepravy. Většinou se jedná o seniory, klientů se zdravotním postižením je méně. Některým cestujícím podle jejich požadavků řidič pomáhá s nástupem a výstupem do vozidla nebo s nákupem,“ doplnila Klučková.

Senior taxi mohou využít lidé starší 65 let nebo zdravotně postižení s trvalým bydlištěm v Kroměříži a místních částech města. Od loňského dubna klient zaplatí za jednu jízdu po Kroměříži a místních částech města maximálně 30 korun. Senior taxi v Kroměříži funguje od roku 2017. Usnadňuje klientům cesty k lékaři, na úřady či na nákupy. Jezdí ve všední dny od 6:30 do 15:00.

Zlínskénovinky.cz informoval Jan Vondrášek,tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž.


(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meukromeriz)