Lubomír Man: Z univerzitní Plzně o Václaváku

KOMENTÁŘ

Do nedělního večerního programu Události, komentáře si moderátorka ČT s dopomocí televizního mostu pozvala vousatého vyučujícího ze Západočeské univerzity, jehož jméno si bohužel,  nepamatuji.

5. září 2022 - 07:30
Na přetřesu byla otázka, do jaké míry byly požadavky, vyslovené řečníky na sobotní protestní manifestaci na Václavském náměstí, oprávněné či neoprávněné. Dotázaný vousáč odpovídal zhruba takto: Oprávněné požadavky byly ty požadavky, které vycházely z obav lidí ze zvyšujících se cen elektřiny, plynu a ropy, ale neoprávněné a jdoucí až za hranu únosnosti byly požadavky, žádající náš odchod z EU a NATO. A nejen že byly neúnosné,ale byly i naivní a jdoucí proti zájmům naší země a našeho lidu, dodal vousáč, a já už proto, že mi smysl našeho členství v NATO vždy unikal, jsem napjatě čekal, jakými argumenty vousáč tento svůj kategorický názor podepře. A dočkal jsem se:Vždyť přece žijeme v době, kdy se do NATO chystají vstoupit až dosud neutrální země Švédsko a Finsko. A my, ve stejné době, kdy se toto děje, máme snad z NATO vystupovat? ptal se téměř rozhořčeně vousáč, a dával tak najevo, že pro potřebu okamžiku a zřejmě též ve svém svatém zápalu pro věc NATO je ochoten povýšit vlády Finska a Švédska do nadpozemské sféry těles nejen  nejspravedlivějších, ale i neomylných, které jednoduše a prostě nedokáží udělat chybu.  A to snad i kdyby se o tu chybu snažily.

Od protivládní manifestace na Václavské náměstí nás dělí pouhé dva dny, což je poměrně krátká doba na to vymyslet pro naše setrvání v NATO lepší argument, než jakého jsme se v neděli večer dočkali z univerzitní Plzně. Budeme proto napjatě čekat na argumenty další, snad ještě povedenější.

Lubomír ManAnketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 40%
transparent.gif transparent.gif
Ne 60%
transparent.gif transparent.gif