Svátek má: Štěpánka

Komentáře

Petr Dolínek

politik (ČSSD)

Praha chce zdražit jízdné v městské hromadné dopravě

Vedení hlavního města Prahy chce zdražit jízdné v městské hromadné dopravě. V případě ročního kuponu na MHD by zdražení mohlo být až o padesát procent.

V roce 2015 jsme prosadili zlevnění ročního kuponu na cenu, která znamenala možnost jezdit MHD po Praze za 10 korun denně. Toto zlevnění učinilo pražskou veřejnou dopravu velmi atraktivní a ekonomicky dostupnou pro drtivou většinu Pražanů a přilákalo spoustu nových cestujících. Nové vedení Prahy je teď chce znovu nesmyslně z MHD vyhnat..

To si jako nové vedení Prahy myslí, že se propadly jen obecní příjmy? Že Pražané se mají a v příštích měsících budou mít lépe, takže jim může zdražit další službu? Praha je bohaté město a v této situaci by se mělo za své občany naopak postavit a pomoci jim. Zdražení MHD je podraz na Pražany ze strany současné koalice," vysvětlil Dolínek, který kromě zdražování odmítá i plány na omezování počtu spojů.

Praha je přetížena automobilovou dopravou, která je mj. největším pražským znečišťovatelem ovzduší. Zdražení MHD i snížení počtu spojů povede samozřejmě k tomu, že část lidí opět přesedne z metra, tramvají a autobusů do aut. To je naprosto absurdní. Nechápu pana Čižinského, který se měl možnost seznámit s funkčním vídeňským modelem, a nyní člen jeho tým přijde s tak nesmyslným návrhem.

Mezi dalšími opatřeními, o kterých současné vedení Prahy jedná, je také například posunutí věku, od kdy má cestující jízdné zdarma. Nyní je to 65 let. Zrušit by se mohlo také jízdné zdarma pro žáky.

 Petr Dolínek